Strona Główna » Porady » Jak umieszczać gify na blogu / stronie www [poradnik]

Jak umieszczać gify na blogu / stronie www [poradnik]

Jak umieszczać gify na blogu / stronie www [poradnik]
5 (100%) 3 oceny

Od dawna zasypujecie mnie masą emaili z zapytaniem „Jak umieszczać animowane gify na swoim blogu?„. Aby tego dokonać nie potrzebujemy zbyt wielkiej wiedzy na temat programowania i tworzenia stron internetowych. Aby obrazek albo gif nam się poprawnie wyświetlał będziemy musieli zaczerpnąć podstaw kodu HTML do umieszczania obrazka na naszej stronie. Postaram się jak najprościej opisać procedurę umieszczania gifów jak tylko się da.

Aby dodać obrazek, przede wszystkim! musimy posiadać dostęp do plików źródłowych podstron naszej strony/bloga. Jeżeli jest to niemożliwe i w naszym blogu jest zainstalowany jeden z dostępnych na rynku edytorów tekstu np. TinyMce to sprawa wygląda dużo prościej. W edytorze szukamy opcji „Source code„, „Kod źródłowy„, „Source„.

Edytor tekstowy tinyMCE źródło - source

W tym o to miejscu znajduje się cały aktualny kod strony/podstrony w języku HTML i jeżeli chcemy coś konkretnie w tym języku wstawić do podstrony to w tym miejscu wklejamy nasze kody – w naszym wypadku kod HTML obrazka (gif to też grafika). Przed jakąkolwiek procedurą umieszczania kodu, musimy najpierw odszukać gif/obrazek, który nas interesuje. Skorzystałam z mojej podstrony z gifami i serduszkami, gdzie wybrałam obrazek z następującym linkiem. Ustalmy – to będzie link do mojego obrazka, który wstawię do mojego kodu i wyświetli się na stronie.

http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/2014/02/gify-klucz-do-serca.gif

Kod HTML do umieszczenia gifa na blogu

Przykładowy kod html do umieszczania obrazka na stronie internetowej lub blogu:

<img src=„link do obrazka.gif” alt=„Opis obrazka” height=„350” width=„350”>

 

W tym kodzie znajduje się kilka istotnych elementów, a mianowicie parametr:

  • src – źródło obrazka
  • alt – opis obraz
  • height – wysokość
  • width – szerokość

Podstawiając do powyższego wzoru nasz wybrany obrazek wychodzi nam następujący kod

<img src=http://gifyagusi.pl/wp-content/uploads/2014/02/gify-klucz-do-serca.gif alt=Serduszko z kluczykiem height=350 width=350>

Aby nasz kod zadziałał wklejamy go do tzw źródła strony i zapisujemy wprowadzone zmiany. Jeżeli wszystko dobrze zrobiliśmy na naszej stronie powinien ukazać się ten oto gif.
Serduszko z kluczykiem

Mam nadzieje, że nie powinniście mieć teraz problemów z dodawaniem obrazka na bloga. Zachęcam do urozmaicania swoich stron grafiką i gifami. W wolnej chwili zachęcam do sprawdzenia moich wszystkich kategorii z gifami.

O mnie Agnieszka Kwiatowa

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do czytelników najważniejszych informacji już teraz. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych animowanych gifów umieszczam tutaj także poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zapraszam Cię do przeczytania moich innych artykułów na tej stronie, znajdziesz tutaj recenzje, porady, śmieszne filmiki, gify oraz wiele innych. Sprawdź moje kategorie lub skorzystaj z wyszukiwarki w serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*