Strona Główna » Aktualności » Rowerzyści nie pójdą już za kratki

Rowerzyści nie pójdą już za kratki

Rowerzyści nie pójdą już za kratki
5 (100%) 1 oceny
Pijani rowerzyści nie będą szli już do więzienia za jazdę po pijaku.

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy, zgodnie z którą osoba prowadząca  rower pod wpływem alkoholu, nie będzie odpowiadała za przestępstwo, lecz wykroczenie. / Fot. MongeNajeraOd 1 lipca 2015 roku, kiedy ustawa w zasadniczej części wejdzie w życie, jazda na rowerze pod wpływem alkoholu będzie traktowana jak wykroczenie, a nie przestępstwo. Jak informuje dziennik.pl, pijanym rowerzystom będzie grozić do 30 dni aresztu lub grzywna w wysokości do 5 tys. zł. W Polsce dopuszczalny limit stężenia alkoholu we krwi podczas prowadzenia pojazdu, wynosi 0,2 promila. Jechanie samochodem czy rowerem przy 0,2-0,5 promila jest traktowane jako wykroczenie, a powyżej 0,5 promila – przestępstwo. Zmiany będą dotyczyć również nakładania zakazu jazdy. W przypadku jazdy na rowerze pod wpływem alkoholu nie będzie on automatyczny, lecz będzie zależał od decyzji sędziów. Jak informuje wyborcza.pl, w 2011 roku wyroki za jazdę na rowerze po alkoholu usłyszało 51 tys. osób. Tylko w zeszłym roku do więzienia trafiło 4574 pijanych rowerzystów.

O mnie Agnieszka Kwiatowa

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do czytelników najważniejszych informacji już teraz. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych animowanych gifów umieszczam tutaj także poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zapraszam Cię do przeczytania moich innych artykułów na tej stronie, znajdziesz tutaj recenzje, porady, śmieszne filmiki, gify oraz wiele innych. Sprawdź moje kategorie lub skorzystaj z wyszukiwarki w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Grzywna czy areszt to nie jest rozwiązanie epidemii…

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*