Nowości
Home » Bez kategorii » Dlaczego warto wyjść za mąż
dlaczego warto wyjsc za maz

Dlaczego warto wyjść za mąż Obecnie brak ocen.

Ocena użytkowników

 

Dlaczego warto wyjść za mąż?

 

Warto wyjść za mąż – bo naprawdę warto przeżyć swój własny ślub. Warto przecierpieć wszystkie przygotowania, zagryźć zęby, kiedy fryzura się nie układa czy coś nijak nie chce się znaleźć, warto, oj, warto. Dla tego jednego dnia, ba! Nawet dla tego jednego popołudnia i wieczoru, dla kilku chwil spędzonych tak blisko ołtarza z najbliższą na ziemi osobą, z pewnością w sercu, że to To, że to Ta droga, że nikt inny nie mógłby obok mnie stać. No i tak blisko Boga z naprawdę czystym sercem pełnym też niepewności (bo i co życie przyniesie?) a zarazem ufności (że co by nie było – nic nas nie rozłączy).  Zatem warto – dla tej Ceremonii, dla tego uczucia, dla Tej przeogromnej siły, jaka wstępuje w tak małą istotę ludzką. I dla świadomości, że jestem najważniejszym człowiekiem dla niego.

Tak, tak – wszyscy mówią, że szybko mija, że tyle przygotowań, a z samego ślubu i wesela to się nic już nie pamięta… Ale naprawdę zostaje w pamięci, wyryte w duszy – no i na palcu. Takie znamię przymierza.

Cóż więcej? Warto być żoną, bo nie ma drugiego takiego tytułu. Mogę być żoną tylko jednego człowieka. On innej żony nie ma (i mieć nie będzie). To naprawdę kapitalna sprawa, móc zawołać: „Mężu!” albo usłyszeć „żoneczko!” Warto być małżonkiem dla tej drugiej osoby, która staje się stokroć bliższa niż w narzeczeństwie. Ma to tysiąc plusów, ale i trochę zagrożeń – bo taka bliskość zobowiązuje do jeszcze większej czujności, delikatności i miłości. Nie mogę dać siebie w jakiejś części. Co ciekawe, zaczynamy mówić (i myśleć) „my”, już nie „ja”, „on”. Jest świadomość, że nie ma samotnych ruchów i planów. Wszystko jest wspólne.

Dobrze jest budzić się rano obok ukochanej osoby, przytulić się w nocy – kiedy zdarzają się koszmary, dobrze jest zasypiać razem, zostawiając na boku wszystkie problemy i troski (bo oto nie jesteśmy już samotni, mamy siebie). Dobrze jest wiedzieć, że jesteśmy związani tak jakby nasze obrączki miały w sobie magnes, który przyciąga dwie połówki zawsze do siebie tak mocno, że nie możemy się oddalić. Wiem, że on mnie nie zostawi, to już nie narzeczeństwo, to nie wolny związek, to pełne zobowiązań i odpowiedzialności małżeństwo. No i piękna pełna, i czułości, i prawdy.

Warto wyjść za mąż, bo wtedy życie nabiera jakiś kierunek. Bo wtedy znajduję swoje miejsce, swój czas i nie muszę już szukać Domu ani okrętu, który dryfowałby do właściwego celu. Bo wszystko staje się dużo jaśniejsze i dużo prostsze. Że już wybrałam i  nie muszę szukać sensu życia czy jakichś propozycji na jego spędzenie. Więcej wątpliwości już nie ma i zostaje już taki pokój w sercu i zachwyt

O autorze Agusia

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do osób lubiących moją stronkę i wpisy. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych gifów umieszczam tutaj także muzykę, poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

x

Zobacz również

Dżem – Tylko Ty i Ja

Dżem – Tylko Ty i Ja Tekst piosenki: Dżem – Tylko Ty i Ja Wykonanie ...