Nowości
Home » Porady » Jak edytować obrazek
jabłka zielone obrazek

Jak edytować obrazek Obecnie brak ocen.

Ocena użytkowników

W rozwijającym się świecie nabieranie nowych umiejętności to podążanie za światem. Umiejętność sprawnego i szybkiego edytowania obrazków to dla każdej osoby posiadającej komputer podstawa.

„Brak rozwijania swoich możliwości prowadzi do nicości” – nigdy nie jest za późno żeby uczyć się nowych rzeczy, potrzebne są tylko chęci

Do czego może przydać się umiejętność edycji obrazków

  • zmiana rozmiaru obrazka w pikselach
  • dodanie własnego tekstu na obraz
  • zapisanie obrazka w różnych formatach
  • obróbka zdjęć
  • dodatkowy zarobek

Zarabianie na obrazkach

W sieci aż roi się od ogłoszeń i zleceń typu „Poszukuje grafika” , „Potrzebny grafik od zaraz”. Jest to dziedzina informatyki, która zawsze będzie miała swój popyt. Grafika i obrazki używane są wszędzie: Na bilbordach, gazety, strony www, blogi, ulotki naprawdę wszędzie gdzie tylko spojrzymy. Wiąże się z tym zarobek. Firmy poszukują młodych i uzdolnionych grafików od zaraz. Wynagrodzenie w tej branży jest także wysokie. Możliwość pracy przez internet w własnym domu. Jest wiele atutów posiadania umiejętności tworzenia grafiki.

Aby zacząć uważać się za profesjonalnego grafika albo takiego dla którego niema nic niemożliwego potrzeba wiele lat pracy oraz wkładu finansowego oraz poświęcenia czasu. Do kosztów zalicza się zakup płatnego oprogramowania do obróbki obrazów np. program Photoshop. Oczywiście można odnaleźć darmowe programy, ale ich funkcje nie dorastają do tych płatnych.

Zmiana rozmiaru obrazka

Aby zmienić rozmiar obrazka można posłużyć się darmowym, wbudowanym programem w systemach Windows – Paint. Klikamy prawym przyciskiem myszki na obrazek i wybieramy opcję Edytuj.
Zmiana rozmiaru obrazkaW programie jest opcja „Zmień rozmiar” możemy zdefiniować tam rozmiar obrazka w procentach oraz w pikselach. Często strony internetowe ze względu na optymalizację zezwalają na dodanie tzw. avatara o rozmiarach 100/100px wtedy tym sposobem w kilka sekund możemy zmienić rozmiar wysokości i szerokości obrazka.

 

O autorze Agusia

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do osób lubiących moją stronkę i wpisy. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych gifów umieszczam tutaj także muzykę, poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

x

Zobacz również

Jak pobierać obrazki

Zapewne 99% internautów wie jak pobierać obrazki ze stron internetowych. Jednakże często zasypujecie mnie pytaniami ...