Nowości
Home » Porady » Jak obcinać paznokcie

Jak obcinać paznokcie Obecnie brak ocen.

Ocena użytkowników

Zdrowe paznokcie

Aby nasze paznokcie były zdrowe i piękne należy o nie odpowiednio dbać.  Aby uzyskać taki efekt trzeba odpowiednio je obcinać żeby paznokieć nie wrastał się w skórę. Na rynku jest też wiele preparatów pomagających uzyskać piękne i zdrowe paznokcie.

Jak poprawnie obcinać paznokcie ?

Paznokcie należy podcinać zgodnie z ich kształtem. Niema jednej reguły, gdyż wyróżniamy kilka typów paznokci:

  • paznokcie są kwadratowe  – stylizujemy je na okrągły kształt
  • paznokcie mają kształt migdała – podcinamy je na prosto
rodzaje paznokci

Rodzaje paznokci – kształty

Paznokcie u nóg obcinamy zawsze na prosto, dzięki temu unikniemy wrastania się paznokcia w skórę. Należy zatem pamiętać – Paznokieć rośnie w stronę, w którą go obcinamy. Nie należy też w nich dłubać.

Obcinanie Paznokci

Prawidłowe i nieprawidłowe obcinanie paznokci

 

Czym obcinać paznokcie

Paznokcie możemy obcinać albo małymi nożyczkami albo obcinaczkami kosmetycznymi do paznokci. Pamiętać trzeba żeby nie obcinać paznokci zbyt krótko ponieważ będą stawały się one wraz z każdym podcinaniem coraz krótsze.

Piłowanie paznokci

Aby nie uzyskać efektu rozdwojonych paznokci należy piłować je w jedną stronę używając najlepiej pilnika szklanego o niewielkiej ziarnistości.

Piłowanie Paznokci Pilnikiem Piękne paznokcie

Piłowanie Paznokci Pilnikiem Piękne paznokcie

O autorze Agusia

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do osób lubiących moją stronkę i wpisy. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych gifów umieszczam tutaj także muzykę, poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

x

Zobacz również

gify na aska

Gify na aska

W moim serwisie znajdziesz tysiące gifów posegregowanych do swoich tematycznych kategorii. Odnajdziesz tutaj gify oraz ...