Nowości
Home » Święta Tradycje » Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara 5 sierpnia
Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara 5 sierpnia

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara 5 sierpnia

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara 5 sierpnia

Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara 5 sierpnia

Nie wszyscy z pewnością wiedzą, że 5 sierpnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara

Warto również wiedzieć, że święto piwa w Polsce obchodzone jest kilka razy w roku (również w kwietniu i maju). Sierpniowe święto piwa Polacy obchodzą dopiero od 2008 roku.

Dzień Piwowara

Ten dzień można symbolicznie uczcić kuflem najlepszego piwa. Ciekawostką jest fakt, że o piwie pisano już 4 tysiące lat przed naszą erą, a najstarszy browar znajduje się w Egipcie (powstał w ok. 3700r p.n.e.).

Jeśli jednak chodzi o Polskę, to już w czasach panowania dynastii Piastów pojawiły się pierwsze wzmianki na temat browarnictwa, wszystko za sprawą Jana Długosza oraz Galla Anonima. Ponadto warto wiedzieć, że do XVII wieku produkowano przede wszystkim pszeniczne. Z czasem jednak zastąpiono je piwem jęczmiennym.

Międzynarodowy Dzień Piwa obchodzony 5 sierpnia jest inicjatywą Kanadyjczyków. Każdy kraj w inny sposób obchodzi to nietypowe święto, a także w innym terminie. W Polsce znana jest również data 25 maja. Z kolei w północno-zachodnich Czechach święto piwa odbywa się na przełomie sierpnia oraz września. Niewątpliwie najbardziej znanym na świecie świętem jest niemiecki festiwal piwa Oktoberfest. Ten natomiast odbywa się na przełomie września oraz października.

Międzynarodowego Dnia Piwa i Piwowara często organizowane są różnego rodzaje festyny i zabawy, jednakże również w gronie najbliższych przyjaciół można spędzić to nietypowe święto, które z pewnością dla wielu osób będzie szansą na oderwanie się od codziennych obowiązków, a także okazją do spotkania ze znajomymi i w efekcie miłego spędzenia czasu. Przyjęcie można zorganizować w przydomowym ogródku, przygotować potrawy z grilla i symbolicznie popijać najróżniejsze rodzaje piwa.

Pite w umiarze, piwo cechuje się właściwościami zdrowotnymi.Sprzyja minimalizowaniu ryzyka wystąpienia chorób serca, oraz „moc” redukowania kamieni nerkowych i zwiększania gęstości kości (przeciwdziała osteoporozie). Piwo to też bogate źródło witamin, minerałów oraz błonnika.

Przypominamy że sierpień jest miesiącem trzeźwości więc wybór należy do nas czy będziemy pili w tym dniu alkohol.Warto, abyśmy pamiętali, że każda dobrowolna rezygnacja ze spożywania alkoholu jest ofiarą. Naszą ofiarą. Za tych, którzy nie potrafią lub nie mogą wyjść z alkoholizmu,za tych, którzy cierpią wskutek pijaństwa swoich bliskich, jak i za tych, którzy pijąc staczają się na dno.

 

O autorze Agusia

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do osób lubiących moją stronkę i wpisy. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych gifów umieszczam tutaj także muzykę, poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

x

Zobacz również

Ostatki

Ostatki

[Głosów:0    Średnia:0/5]   Gify Ostatki Tłusty czwartek śmieszne