Nowości
Home » Ludzie i Blogi » Supatra Sasuphan – 11-letnia Rekordzistka w Owłosieniu

Supatra Sasuphan – 11-letnia Rekordzistka w Owłosieniu

5 (100%) 1 głosy

Supatra Sasuphan – znana jako dziewczynka wilk

11-letnia dziewczynka z Tajlandii, Supatra Sasuphan cierpi na tzw. Syndrom Ambras, zwany też syndromem wilkołaka. Jest jedną z 50 osób na świecie, które mają całą twarz owłosioną. Próbowano różnych terapi, by wyleczyć dziecko. Ostatnio nawet terapii laserowej. Nic jednak nie pomaga i włosy cały czas odrastają. Supatra Nat Sasuphan zachowuje się podobnie jak wszystkie inne małe dziewczynki,lubi jeść lody, pływać,oraz chętnie chodzić do szkoły.Jest kochana.

Supattra Sasupan z Tajlandii mimo młodego wieku figuruje już w Księdze Rekordów Guinessa. Nie jest to jednak dla niej przyjemna wiadomość, bo znalazła się tam przez hipertrichozę, czyli “syndrom wilkołaka”. Niezwykle kłopotliwa choroba objawia się nadmiernym owłosieniem.

Mimo młodego wieku i wielu przeciwności, które młoda Tajka codzienne napotyka, sama przyznaje, że stara się iść przez życie z podniesioną głową. Właśnie trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Supatra Sasuphan, pomimo młodego wieku, ma już większy bagaż życiowych doświadczeń, niż niejeden dorosły. Każdego dnia znosić musi uszczypliwości swoich rówieśników, a nierzadko także ludzi dorosłych. Zanik jakiejkolwiek wrażliwości u niektórych ludzi sprawił, że dziewczynka często wytykana jest na ulicy palcem. Młoda Tajka nie przejmuje się jednak codziennymi trudnościami i stara się z dystansem podchodzić do życia. Ostatnio Supatra została nawet oficjalnie uznana za najbardziej owłosioną dziewczynkę świata i umieszczona w Księdze Rekordów Guinnessa. Sama przyznała, że bardzo się cieszy z takiego rozstrzygnięcia, a wpis do Księgi uznała jako wyróżnienie.

„Bardzo się cieszę z tego, że znalazłam się w Księdze Rekordów Guinnessa” – wyznała cytowana przez serwis „Metro” Supatra Sasuphan. „Wszystko co musiałam zrobić, to odpowiedzieć na kilka pytań na swój temat, a potem dostałam tytuł.” Dziewczynka powiedziała, że wzrost jej popularności zaowocował tym, że zaczęła wierzyć w samą siebie. Dzięki temu, od niedawna mała Tajka może realizować swoje pasje – zaczęła uprawiać taniec, a ponadto śpiewa i oddaje się aktorstwu. Uwielbia też opracowywać wraz ze znajomymi układy taneczne do najnowszych przebojów.

O autorze Agusia

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do osób lubiących moją stronkę i wpisy. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych gifów umieszczam tutaj także muzykę, poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

x

Zobacz również

gify sukces

Gify Sukces

5 (100%) 2 głosy   Gify Sukces Klucz do Sukcesu    Sukces wiedza i działanie ...