Nowości
Home » Religia » Zmartwychwstanie Jezusa
zmartwychwstanie jezusa

Zmartwychwstanie Jezusa Obecnie brak ocen.

Ocena użytkowników

 

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

 

Niech Zmartwychwstały Chrystus
błogosławi Wam na każdy dzień,
napełnia radością i nadzieją,
a w chwilach trudnych łączcie się z Nim na Krzyżu
i pamiętajcie,
że po trzech dniach zmartwychwstał!

zmartwychwstanie jezusa obraz

 

zmartwychwstanie jezusa obrazki religijne

 

jezus zmartwychwstały z chorągiewką

Zmartwychwstanie Jezusa jest jedynym prawdopodobnym wyjaśnieniem pustego grobu.

chrystus zmartwychwstał credo

Rzymscy żołnierze pilnie strzegli grobu w którym złożono ciało Jezusa. Co więcej, otwór grobowca był zasłonięty wielkim głazem. Rzymska straż, zazwyczaj składająca się z 16 osób, w żaden sposób nie dopuściłaby, aby uczniowie Jezusa – zresztą drżący ze strachu o własne życie – zdołali ukraść Jego ciało. Gdyby, jak niektórzy twierdzą, Jezus nie byłby martwy, ale tylko osłabiony, zarówno straż jak i wielki głaz uczyniłyby Jego ucieczkę niemożliwą. Po tym, jak został bity, dręczony, przez sześć godzin wisiał na krzyżu, przebito Go włócznią aby upewnić się o Jego śmierci, został owinięty – według ówczesnych zwyczajów – w 100 funtów płótna i wonności, Jezus nie zdołałby odsunąć dwutonowego głazu, przechytrzyć 16 rzymskich żołnierzy i pojawić się następnie swoim uczniom.

Istniało wielu naocznych świadków zmartwychwstania Jezusa.

jezus zmartwychwstal animacja

 

Zmartwychwstanie Jezusa

W pierwszym dniu tygodnia, wczesnym rankiem, gdy jeszcze panowały ciemności, przyszła Maria Magdalena do grobu i zauważyła kamień odsunięty od grobowca. Pobiegła więc do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał i oznajmiła im: „Zabrano Pana z grobu i nie wiem, gdzie go złożono”. Piotr i ten drugi uczeń wyruszyli więc i udali się do grobu. Obydwaj biegli razem, lecz ten drugi uczeń wyprzedził Piotra i jako pierwszy znalazł się przy grobie. A gdy się pochylił, zobaczył leżące płótna. Nie wszedł jednak do środka. Przybył także idący za nim Szymon Piotr i on wszedł do grobowca. Tam spostrzegł  leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie. Nie leżała ona razem z tamtymi płótnami, lecz zwinięta osobno w innym miejscu. Wtedy wszedł ten drugi uczeń, który dotarł wcześniej do grobu. A gdy zobaczył, uwierzył. Nie pojmowali bowiem jeszcze Pisma, iż trzeba, aby On powstał z martwych.

 Ewangelia wg Św. Jana 20 , 1-9

 

maria magdalena i jezus

 

Po tym, jak Jezus powstał z martwych, ukazywał się co najmniej dziesięciokrotnie tym, których dobrze znał, a także co najmniej 500 innym osobom jednocześnie. To nie były halucynacje, Jezus jadł i rozmawiał ze swoimi uczniami a oni dotykali Jego zmartwychwstałego ciała.

Łukasza 24:36-39: „A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: ?Pokój wam!? Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: ?Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam?.”

Jana 20:26-29: „A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: ?Pokój wam!? Następnie rzekł do Tomasza: ?Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!? Tomasz Mu odpowiedział: ?Pan mój i Bóg mój!? Powiedział mu Jezus: ?Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli?.”

św maria magalena i zmartwychwstaly jezus

 zmartwychwstały jezus z chorągiewką

 

Chrystus umęczony i zabity pokonał śmierć, grzech i szatana, a równocześnie wszystkim ludziom dał nadzieję zmartwychwstania. Dzień ten czasami nazywa się Wielką Niedzielą, a każda niedziela w roku liturgicznym jest celebracją tego najważniejszego święta chrześcijan jakim jest Wielkanoc.

figurka jezusa zmartwychwstałego

 

zmartwychwstał jezus

 

Można uciekać daleko, aby nie słyszeć wielkanocnego Alleluja, ale wszędzie dogoni nas prawda, że Chrystusa nie można zabić, nie można przywalić w grobie, nie można się Go pozbyć.
Chrystus żyje i wychodzi na spotkanie z człowiekiem, zwłaszcza z człowiekiem biednym, chorym, załamanym, zastraszonym i wątpiącym. I wystarczy jedno słowo Jego – Pokój Wam! – aby wstąpiła w serce odwaga i radość.
Zmartwychwstanie jest dniem radości Kościoła, dla tych, którzy uwierzyli.

zmartwychwstanie pana jezusa
Zmartwychwstały Chrystus staje przed nami i mówi: „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało”. To znaczy nie bójcie się nowotworów, zawałów, wylewów, kalectwa, starości i wszelkiego rodzaju chorób, które niszczą doczesne życie. Nie bójcie się tego wszystkiego, co niszczy ciało. To prawda, że ból i cierpienie stanowią ciężki krzyż i człowiek się przed nim wzdryga, ale utrapień tego życia nie da się porównać do chwały, która nas czeka w przyszłym życiu. Jakże wymowne są słowa, które często słyszymy na pogrzebach ludzi bliskich: „Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, choćby i umarł, żył będzie”. Nie bójcie się!
Równocześnie Chrystus zwracając się do nas słowami „Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało” mówi: nie bójcie się ludzi, którzy was dręczą, którzy was maltretują. Nie bójcie się tych, którzy odbierają wam wolność, którzy prześladują wszelkie wartości, którzy niszczą prawdę, sprawiedliwość, którzy w miejsce miłości próbują rozsiewać nienawiść.

zmartwychwstanie jezusa

 

O autorze Agusia

Drogi czytelniku gifyagusi.pl, sprawdź moje pozostałe wpisy i artykuły na tej stronie. Dołącz do osób lubiących moją stronkę i wpisy. Obserwuj moje najnowsze wpisy na stronie poprzez portale społecznościowe. Podziel się interesującym wpisem ze swoimi znajomymi już teraz. Oprócz pięknych gifów umieszczam tutaj także muzykę, poradniki i publikacje, które z pewnością Cię zaciekawią.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

x

Zobacz również

Gify Matka Boża Bolesna

  Matka Boża Bolesna