Gify Pielęgniarka
Ocena: 4.13
Głosy: 4

Pielęgniarka

Gify Pielęgniarka

Pielęgniarka to piękny zawód, który wymaga powołania. Niesienie pomocy chorym to ich codzienność. Zawód ten już dawno przestał być kojarzony ze szpitalem, choć w dalszym ciągu to tam najczęściej spotykamy pielęgniarki. Jakie inne możliwości rozwoju ma pielęgniarka?

Ścieżka kariery pielęgniarki

Aby zostać pielęgniarką, trzeba ukończyć studia wyższe. Mając tytuł absolwenta studiów pierwszego stopnia możemy już podjąć pracę, jednak dobrze jest ukończyć także studia drugiego stopnia i zyskać tytuł magistra. Daje to większe możliwości awansu i otrzymania lepiej płatnej posady. Po studiach możemy podjąć pracę w szpitalu, jednak nie wszystkie pielęgniarki się na to decydują, ponieważ praca ta wymaga dużej dyspozycyjności ze względu na dyżury, podczas których pracuje się także nocą, przez siedem dni w tygodniu. Dla młodych pielęgniarek, które mają małe dzieci, nie jest to zachęcające.

Gdzie pracują pielęgniarki w Polsce?

Na szczęście pielęgniarka może poszukać pracy także w innych miejscach, takich jak:

  • przychodnie publiczne i prywatne,
  • domy opieki,
  • ośrodki edukacyjne,
  • domy pomocy społecznej,
  • ośrodki ambulatoryjne.

W takich miejscach praca świadczona jest zwykle w godzinach dziennych. Pielęgniarki pracujące w jednostkach prywatnych mogą liczyć na lepsze zarobki od tych, które otrzymałyby w jednostkach państwowych. Często jednak pracodawca prywatny wymaga ukończenia dodatkowych kursów czy szkoleń, które musimy sfinansować sobie we własnym zakresie.

Kariera i praca za granicą

W przypadku dobrej znajomości języka obcego pielęgniarka może zdecydować się na pracę za granicą. Popularne kierunki to Niemcy i Wielka Brytania, a także Skandynawia. Pielęgniarki pracują tam często jako opiekunki osób starszych, które wymagają specjalistycznej opieki, podawania leków i zastrzyków. Możemy także podjąć pracę w prywatnych klinikach czy innych ośrodkach zatrudniających pielęgniarki. Jest to zawód, który w Europie wykonuje coraz mniej osób, dlatego tak bardzo cenione za granicą są polskie pielęgniarki. Zarobki w innych krajach są znacznie wyższe niż w Polsce, jednak opuszczenie kraju na dłuższy czas nie dla wszystkich jest warte tych pieniędzy. 

Obecnie pielęgniarki mają możliwość podjęcia pracy w wielu miejscach na zróżnicowanych warunkach. Ukończenie dodatkowych kursów, na przykład na pielęgniarkę środowiskową, daje jeszcze większe możliwości znalezienia dobrze płatnej pracy.

Gify Pielęgniarka to obrazki przedstawiające zapracowaną służbę zdrowia, niosącą pomoc na co dzień.

Kategoria Pielęgniarka znajduje się w głównej kategorii o nazwie Zawody, w której odnajdziesz wszystkie kategorie gifów i obrazków w interesującej Cię tematyce. Liczba wszystkich grafik w kategorii: 39. Najnowszy gif lub obrazek został dodany w dniu 2020-05-13. W celu usprawnienia funkcjonalności serwisu kategoria zawiera 3 podstrony. Wybierz i wejdź w najładniejszy obrazek poniżej, oceń go i skomentuj jak również pokaż swoim znajomym!

Udostępnij Gify Pielęgniarka

Gify

Przejdź na kolejną podstronę Pielęgniarka

Komentarze

Skomentuj

Statystyki i aktywność użytkowników

Zawody i inne kategorie podobne do Gify Pielęgniarka

Lekarz

Zawód lekarza to odpowiedzialna i ciężka praca, która cieszy...

Strażak

Strażak to osoba powołana do służby gaszącej pożary, pomocy ludziom w...

Środa

Środa jest to dzień tygodnia między wtorkiem a czwartkiem. Według tradycji...

Miłego dnia

Gify miłego dnia to kategoria ze zbiorem animacji przesyłanych z rana lub...

Czwartek

Czwartek – jest to dzień tygodnia między środą a piątkiem. Według...

Środa, 03 czerwca 2020 rok
Godzina:
Imieniny dzisiaj: Leszka, Tamary, Karola
Imieniny jutro: Kwiryny, Franciszka
Wschód słońca: 04:32
Zachód słońca: 20:51
Jest 155 dzień roku
Kategorie z obrazkami: 259
Kategorie z życzeniami: 44
Gify i obrazki: 5268
Życzenia: 1033
Tagi: 7944
Zarejestrowani: 184
Filmy: 2185
Poczekalnia gify: 0
Poczekalnia życzenia: 0
Użytkownicy online: liczę...

Zobacz więcej